O chorvátskych aerolíniách
 

história

 

flotila

palubný servis

vernostný program

odbavenie

Cenníky leteniek a preprava

cenník leteniek z Prahy

cenník leteniek z Viedne

 

destinácie Croatia Airlines

vnútroštátne lety v Chorvátsku

prepravné podmienky

Externé odkazy

letový poriadok

letisko v Zágrebe

cestovné poistenie Union - online

 

 

Bratislava
  Poštová 1, 811 06 Bratislava
Zobraziť na mape

Tel.: +421 252 622 375

slovakia@croatiaairlines.hr
Po-Pá 9-12 h, 13-17 h

Praha
Opletalova 57, 110 00 Praha 1
Zobraziť na mape

Tel.: +420 222 222 235
Fax: +420 222 220 237

czech@croatiaairlines.hr
Po-Pá 9-17 h

 

Generálne zastúpenie pre ČR a SR
Blue Sky Travel s.r.o.

www.croatiaairlines.hr

 

LETENKY CHORVÁTSKO

Zagreb – hlavné mesto Chorvátska. Je dôležitým dopravným uzlom medzi Jadranským morom a strednou Európou. Historické jadro Zagrebu sa skladá z dvoch miest – Horného a Dolného. Obidve ešte dopĺňa Nový Zagreb, ktorý tvoria povojnové sídliská na pravom brehu Sávy. Historicky najvýznamnejšie je Horné mesto, kde sídli vláda Chorvátska a parlament a kde tiež stojí jeden z najznámejších chrámov, gotický kostol Sv. Marka. Dolné mesto je hlavne centrom kultúry a obchodu. Obe rôznorodé časti spája Kamenná brána z 13. storočia a viac než sto rokov stará lanová dráha.

Dubrovník  chorvátske prístavné mesto, nachádzajúce sa na juhu Dalmácie. Je jedným z najvýznamnejších turistických centier Jadranského mora. Tiež je známy ako perla Jadranu“. V roku 1979 bolo mesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pula  chorvátsky prístav a mesto, nachádzajúce sa na západe krajiny, na juhu Istrijského polostrova. Mesto je obľúbenou turistickou destináciou. V okolí je Brijunský národný park, či Titova letná rezidencia. Na juhu mestskej oblasti je turistické centrum Punta Verudela, nad ktorou sa týči schátralá rakúsko-uhorská pevnosť. Amfiteáter v Pule je druhý najväčší a najvýznamnejší amfiteáter na svete, hneď za rímskym Koloseom.

Split –  mesto v strednej Dalmácii na pobreží Jadranského mora, druhé najväčšie mesto Chorvátska. Split leží na polostrove medzi Kaštelským zálivom a Splitským prielivom. Zvyšky Diokleciánovho paláca centrom mesta a tiež jeho hlavným turistickým lákadlom, zaradeným v roku 1979 na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Najzaujímavejšie sú staré klenby a chodby pod mestom. V okolí Splitu sa na pobreží mora nachádza množstvo hotelov.

Zadar – mesto v Dalmácii, na pobreží Jadranského mora. V Zadare je možné vidieť pozostatky z dôb rímskej vlády - sú to hlavne časti opevnení, z ktorých bola však väčšina zničená za dôb rakúskej nadvlády. I tu sa zachovalo rímske fórum, chrám a bazilika a množstvo kostolov a kláštorov zo stredoveku.

 

LETENKY BOSNA A HERCEGOVINA

Sarajevo - hlavné mesto Bosny a Hercegoviny. Je politickým, ekonomickým, kultúrnym a dopravným centrom štátu. Vzhľadom k dlhej histórii, zahŕňajúcej mnoho období, kedy sa striedali rôzne kultúry náboženstvá, je Sarajevo bohaté na množstvo pamiatok, ako kresťanských, tak i moslimských, či židovských.

 

LETENKY KOSOVO

Priština - hlavné mesto Kosova, ktoré je jednak oficiálne prehláseným nezávislým štátom, tak i autonómnou jednotkou Srbska. Jedná sa o správne, vzdelávacie a kultúrne centrum celého Kosova. Sídli tu i Prištinská univerzita, ktorá bola založená roku 1970. Kosovské múzeum v Prištine má rozsiahle archeologické zbierky a etnologické artefakty. Pri prehliadke mesta by ste určite nemali obísť niektorú z mnohých osmanských mešít.

 

LETENKY MACEDÓNSKO

Skopje - hlavné a najväčšie mesto Macedónska. Je situované v severozápadnej časti krajiny na rieke Vardar, na križovatke stredovekých obchodných ciest z Belehradu k Egejskému moru a z Dubrovníka do Konštantínopolu. V meste sa nachádzajú vzácne mešity, ako napríklad mešita Mustafa Pašu, staré trhovisko, pôvodné bazáre, uličky s obchodmi remeselníkov a tiež malý pravoslávny kostol sv. Spasiteľa zo 17. storočia. Známou dominantou mesta je Kamenný most cez rieku Vardar z 15. storočia, ktorý figuruje i na netypickom znaku mesta.